مقایسه دوربین های امنیتی آنالوگ و IP


در سیستم های نظارت تصویری از دو نوع دوربین اصلی استفاده می شود: پروتکل های آنالوگ و IP (IP). هر دوربین متفاوت کار می کند. بسیاری از سیستم های دوربین امنیتی یک سیستم ترکیبی است که شامل هر دو اجزای آنالوگ و دیجیتال است.

پس از بررسی مشخصات زیر در هر نوع دوربین امنیتی ، ممکن است بتوانید تعیین کنید که کدام سیستم برای نیازهای شما مناسب است.

دوربین های امنیتی آنالوگ

بیش از 30 سال است که در صنعت امنیت در سیستم های نظارت تصویری از دوربین های امنیتی آنالوگ استفاده می شود. در ابتدا ، دوربین های آنالوگ سیگنال را از طریق کابل به تلویزیون و VCR منتقل می کنند ، جایی که فیلم بر روی یک نوار ضبط می شود تا بعداً مشاهده شود.

  • عمل. امروزه دوربین های آنالوگ مدرن سیگنال ویدئویی را از طریق کابل کواکسیال به یک ضبط کننده فیلم دیجیتال (DVR) ضبط و ارسال می کنند. DVR سیگنال ویدئویی آنالوگ را برای بازیابی بعدی روی دیسک سخت ذخیره می کند. برای تعداد مشخصی روز بایگانی می شود.

    DVR برای گزینه هایی مانند برنامه ریزی ، تشخیص حرکت و بزرگنمایی دیجیتال از هوشمندی داخلی برخوردار است. برای مشاهده فیلم ، مانیتورها به DVR متصل هستند یا می توان از راه دور از طریق شبکه محلی (LAN) به آنها دسترسی داشت.

  • کیفیت فیلم وضوح دوربین های آنالوگ کم است. کیفیت با دوربین های IP مطابقت ندارد اما در شرایط کم نور عملکرد خوبی دارند. دوربین های آنالوگ دامنه محدودی در سایت دارند و وضوح عملکرد بزرگنمایی را ارائه نمی دهند. اگر تصاویر آنالوگ را بزرگتر کنید ، یک تصویر دانه ای مشاهده خواهید کرد ، به این معنی که با بزرگنمایی چهره مرتکب را تشخیص نخواهید داد.
  • نصب و راه اندازی. دوربین های آنالوگ به کابل های بیشتری نسبت به دوربین های IP نیاز دارند. آنها برای کنترل عملکرد پان ، شیب و بزرگنمایی به یک کابل جداگانه احتیاج دارند. در صورت وجود صدا ، کابل دیگری مورد نیاز است. یک دوربین آنالوگ ممکن است به سه کابل برق ، صوتی و تصویری جداگانه نیاز داشته باشد.
  • امنیت. دوربین های آنالوگ در برابر نقض امنیت بسیار آسیب پذیرتر هستند ، زیرا میزان انتشار آن رمزگذاری نشده و قابل رهگیری است.
  • مسافت انتقال آنالوگ از طریق کابل کواکسیال در فاصله حداکثر 300 متری قابل انجام است. آنها گاهی اوقات با افزایش مسافت وضوح خود را از دست می دهند.

چه چیزی برای نیازهای شما بهتر است؟

از مقایسه های فوق ، بدیهی است که دوربین های IP از دوربین های آنالوگ قوی تر ، ایمن تر و قابل اطمینان ترند. شما باید در نظر بگیرید که آیا واقعاً به این سطح از امنیت نیاز دارید.

همچنین باید هزینه ها را بسنجید. سیستم دوربین IP گرانتر است ، به ویژه سرمایه گذاری اولیه. اما مهم است که به یاد داشته باشید که یک دوربین IP به دلیل افزایش سطح پوشش می تواند جای سه یا چهار دوربین آنالوگ قابل مقایسه را بگیرد ، بنابراین اگر یک واحد ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد ، در نهایت دوربین های کمتری خریداری می کنید.

دروازه می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند

هنوز مطمئن نیستید کدام دوربین نیازهای نظارتی شما را برآورده می کند؟ قفل دروازه و امنیت ،

کارشناسان امنیتی ما بهترین بودجه را برای خانه یا محل کار شما بر اساس بودجه شما تعیین می کنند. همچنین می توانیم سیستم دوربین مداربسته شما را پیکربندی ، نصب ، نظارت و نگهداری کنیم. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *